Jdi na obsah Jdi na menu
 


                                  SKA-P

Ska-P je ska punková hudební skupina založená v Madridu (Vallecas) v roce 1994. Občas bývá zařazena jako politická, silně levicově založená, anarchistická hudební skupina. Ska-P kombinuje upřímné a výstižné texty s rychlostí punkového stylu a melodií Ska. Jejich vyhraněný postoj je vidět už na neobvyklých účesech. Někteří členové mají číra, zatímco ostatní jsou skoro vyholení s copem na zadní části hlavy.

Ke konci roku 2004 oznámili práci na novém albu. Po volbě 4 proti 2, v únoru 2005 se na světě objevilo nečekané oznámení o přestávce. Členové budou v této přestávce pracovat na vlastních projektech. Poslední koncert proběhl v Madridu, 24. září 2005. Skupině tleskal desetitisícový stadión La Cubierta. Ska-P vystoupili i na českém hudebním festivalu Rock for People v červenci 2004.

12. října 2007 Ska-P oznámili návrat, který oficiálně uskutečnili 24. dubna 2008. 7. září 2008 vydali nové album o 13 písních nazvané Lagrimas Y Gozos což přeloženo znamená "Slzy a radost". Spolu s návratem kapela začala od podzimu roku 2008 opět pravidelně koncertovat. Na začátku roku 2009, konkrétně Obrazek10. února, zavítali Ska-P podruhé do České republiky. Po dvou změnách konání koncertu nakonec zahrali v Praze v Tesla Aréně.Jméno skupiny (vyslovované jako es'ka-peh) je založeno na spojení slov ska a punk, vytvářejíc tak foneticky znející španělské 'escape' (únik).Ska-P je kapela velmi otevřená a upřímná ve svých textech. Písničky Ska-P obsahují např. lidská práva, zrušení trestu smrti, sociální nespravedlnost, anti-fašismus, anti-kapitalismus, anti-sionismus, legalizaci marihuany a práva zvířat (zrušení býčích zápasů). Skupina oslavuje dělnickou třídu a její postavení. Naopak poukazuje na nerovnosti mezi lidmi a vyzývá k okamžitému řešení. Zastánci multikulturalismu a osobní volnosti. Několik skladeb je namířeno proti církvi.

Členové: Pulpul,Joxemi,Julio,Kogote,Luismi,Pipi,Pako,Toni,Chiquitin,Gari

Aktivní roky:1994-2004,2008-současnost